Hogyan lehet bejárni a világot úgy, hogy ki sem mozdulunk?
Fotó:Pixabay
Egy drámafoglalkozáson éppen ezt tesszük... világgá megyünk, s a drámapedagógia segítségével megismerjük mindazt, ami közel s távol létezik...s ha nem létezik, akkor megteremtjük.
Mesék, történetek segítségével tapasztalásokat szerzünk, érzelmeinket megéljük, konfliktusokat kezelünk, problémákat oldunk meg.
De hogyan lehetséges ez?
Úgy, hogy a dráma eszközeivel teremtünk egy fiktív világot,mint ezen a drámafoglalkozáson , ebbe a világba belépve valódi problémahelyzetekkel találkoznak a gyermekek, valódi ismereteket szereznek, valódi érzelmek keletkeznek bennük. Javul kommunikációjuk, önismeretük, önbizalmuk, mozgáskoordinációjuk,problémamegoldó képességük. És mindezt úgy, hogy közben játszanak.
Mesékkel ötvözve megismerhetik kultúránk, hagyományaink elemeit (aPompasNapok módszertana erre épül), útmutatást kapnak sajàt, valódi problémáik megoldására, félelmeik legyőzésére, értékeik felismerésére.
S ez ugyanúgy működik felnőttekkel is,kicsit más keretben, más felépítésben. Erről is írok majd, megérdemel a téma néhány sornál többet is. Addig is itt egy kis ízelítő egy felnőtt mesefejtegető foglalkozásról.
Giriczné Gyányi Mária
Megjegyzések
Megjegyzés küldése